Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Opolanka zmienia swoje oblicze [GALERIA]

Foto i tekst: gmina Gryfino
Foto i tekst: gmina Gryfino

- Zmiany na Opolance! Widoczne są pierwsze działania w północnej części miasta objęte projektem norweskim. Na terenie rekreacyjnym, który mieszkańcy nazwali Opolanką powstają nowe elementy wspólnej przestrzeni - przekazały władze gminy

Reklama

Plac został doposażony w małą architekturę mającą na celu edukację ekologiczną.

- Dzieci mogą dowiedzieć się więcej o pożytecznych owadach, poznać nazwy drzew, które opisane są na ławostołach edukacyjnych. W ten sposób powstała przyjazna przestrzeń do wspólnych spotkań i pikników mieszkańców.To również dobra wiadomość dla wszystkich miłośników zieleni. W ramach projektu wykonano również pergolę w konstrukcji stalowej, wkrótce pojawią się nowe pnącza. Dosadzimy tu kolejne drzewa, tym razem będą to lipy, które mają na celu zmniejszenie efektu „miejskiej wyspy ciepła” - przekazał fanpejdż gminy.

Działania inwestycyjne realizowane są w ramach projektu "Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w Gryfinie", finansowanego ze środków Funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz z budżetu państwa.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie