Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Oleksiuk walczy o medal. Transmisja w TVP Sport

Joanna Oleksiuk ma za sobą pierwszy olimpijski start. Dziś, około 14.30, wystartuje w swojej koronnej konkurencji, w której ma szanse na medal

Reklama

W niedzielę 29-letnia gryfinianka wzięła udział w konkursie rzutu oszczepem.

- Zajęłam ostatnie, dziewiąte miejsce. Grupa łączyła dwie kategorie, F33 i F34, więc startowałam ze sprawniejszymi dziewczynami. Debiut olimpijski w moim wykonaniu uważam za udany. 12m i 9cm, taka była moja najdalsza odległość podczas konkursu. Chciałam rzucić 12m i się udało! Żadna z mich prób nie była spalona, co bardzo cieszy. Plan był taki, by wykonać trzy próby w konkursie i go zakończyć ze względu na stan zdrowia i zachowania jak najwięcej sił na konkurs pchnięcia kulą. Rzut oszczepem nie jest moją mocną stroną i nigdy nie był, bo nadzwyczajnie moja choroba nie pozwala mi na dalekie rzucanie. Ale to nic! Sam udział podczas tego konkursu był dla mnie bardzo ważny.  Zobaczyłam piękny stadion oraz wspaniałą rywalizację podczas naszego konkursu i niesamowity konkursu chłopaków z naszej reprezentacji  rzutu dyskiem kategorii F52 - skomentowała występ Oleksiuk.

Jak przyznaje, był on przetarciem przed dzisiejszym występem.

- Wiemm że ten start był mi bardzo potrzebny. Wszystko było przemyślane, zaplanowane i miało swój cel! Ja wiem po co tu przyleciałam! Zebrałam cenne doświadczenie które mam nadzieję i wierzę że zaowocuje 2 września! - skomentowała paralekkoatletka.

Rywalizacja w kuli F33 rozpocznie się dzisiaj po godzinie 14.30. Przewidywana jest transmisja na antenach TVP Sport, jeśli nie w TV, to na pewno na stronie internetowej.

 

Więcej  występie Joanny Oleksiuk można przeczytać w aktualnej Gazecie Gryfińskiej.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie