Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Ogromne emocje podczas spotkania członków Regalicy w UMiG [VIDEO]

Proces wymiany termostatów w budynkach zarządzanych przez SM Regalicę spotkał się z ogromnym odzewem ze strony członków tejże spółdzielni. Część z nich jest pełna obaw związanych z ich funkcjonowaniem w sezonie grzewczym. Zmieni się bowiem sposób ich funkcjonowanie, gdyż będą się one samoistnie włączały w przypadku np. wietrzenia mieszkania. Jako jedyny portal gryfiński przedstawiamy nagranie VIDEO z tego spotkania

Reklama

Jak zapewniano w urzędzie grupa kilkudziesięciu osób zwróciła się z tą sprawą do burmistrza Gryfina, a ten poprosił Zbigniewa Kozakiewicza - radnego i zarazem członka rady nadzorczej spółdzielni o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami i władzami Regalicy w UMiG. Odbyło się ono w piątkowe popołudnie.

Sala pękała w szwach, nie wszystkim udało się dostać do jej środka. Tłum ludzi, brak nagłośnienia i ogrom pytań jakie spływał od członków spółdzielni sprawiło, że momentami emocje były bardzo duże, a prezesowi spółdzielni trudno było dojść do głosu. Nie osiągnięto kompromisu, a przedstawiane przez prezesa Wardę uzasadnienia nie trafiały do mieszkańców, często były również przerywane.

Wobec trudnych warunków do dyskusji podjęto decyzję o zwołaniu kolejnego spotkania, do którego wstępnie dojdzie za trzy tygodnie w znacznie większej auli szkoły podstawowej przy ul. Iwaszkiewicza w Gryfinie. Jak postanowiły władze spółdzielni – do tego czasu wymiana termostatów zostaje wstrzymana. Nie zdecydowano co czeka właścicieli lokali, którzy odmówili bądź odmówią montażu nowych termostatów.

Więcej o spotkaniu w najbliższym (wtorkowym) wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie