Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Oferta budowy toalety była zbyt droga

Od kilku miesięcy w centralnym punkcie parku miejskiego przygotowane są fundamenty pod budowę toalety publicznej. Dlaczego prace utknęły na tym etapie?

Reklama

Okazuje się, że winna była zbyt wysoka oferta na budowę toalety. Kwoty w ramach pierwszego przetargu zostały podane 23 czerwca tego roku. Jedynym oferentem była firma HAMSTER z Rybnika, która chciała wykonać to zadanie za 240 tys. zł. Dla władz Gminy Gryfino to zbyt duża kwota, dlatego postanowiono anulować przetarg. Nasz samorząd planował przeznaczyć na ten cel 160 tys. zł, czyli o 80 tys. zł mniej niż zaproponowano.

- Wielokrotnie było tak, że w przetargach różnego typu wykazywaliśmy się stanowczością i chyba zawsze przynosiło to wymierne korzyści, czasami liczone w setkach tysięcy złotych, więc dalej będziemy konsekwentni w dbałości przy wydawaniu publicznych pieniędzy – uargumentował decyzję burmistrz jego zastępca, T. Miler.

15 lipca Gmina Gryfino ogłosiła kolejny przetarg na budowę toalety publicznej. Czy wpłynie tańsza oferta? Wszystko okaże się 4 sierpnia.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie