Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie

Tekst i foto: E.Bloch
Tekst i foto: E.Bloch

W czwartek 23 marca klasa 3b Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie odwiedziła naszą redakcję. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda nasza praca, a później sami opisali swoje wrażenia. Prezentujemy ich relację

Reklama
Reklama

Ciekawość dzieci zainteresowanych tym: jak funkcjonuje redakcja, jak wygląda proces wydawania gazety, oraz jakie zadanie ma grafik i korektor - zaspokoił informacjami Pan Jakub Stankiewicz.

Artykuły podawane w lokalnej prasie to różne formy pisemnych wypowiedzi: są wywiady z ciekawymi ludźmi, sprawozdania z wydarzeń kulturalnych i sportowych odbywających się w naszym mieście oraz ogłoszenia. Każdy artykuł musi być podpisany przez dziennikarza i sprawdzony przez korektora. Gazeta zawiera tzw. stopkę redakcyjną (impressum) w której podaje się informację: o składzie redakcji, telefonach, adresie e-mail oraz danych wydawniczych i drukarskich.

Gryfińska gazeta pisana i redagowana w naszym mieście, drukowana jest w Warszawie i przewożona z poniedziałku na wtorek w nocy do Gryfina, tak, aby rano mieszkańcy mogli już ją czytać.

Spotkanie z dziennikarzem pozwoliło nam na poznanie kolejnego ciekawego zawodu. Dowiedzieliśmy się również z czego składa się każdy artykuł, jaki powinien być tytuł i „lead”, by zachęcić czytelnika do sięgnięcia po gazetę. To było ciekawe spotkanie i niezwykłe doświadczenie dla uczniów.

Na zakończenie miłego spotkania dzieci zostały poczęstowane przez Pana Jakuba pysznymi jabłkami.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie