Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Odkurzacz pionowy - czym kierować się przy zakupie?

Xiaomi to firma, która cieszy się dużym zaufaniem Polaków - i to nie tylko w kwestii smartfonów. Producent udowodnił, że oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania w rozsądnej cenie - i to praktycznie w przypadku każdego ze sprzętów w swojej szerokiej ofercie. Nic dziwnego, że przeglądając ofertę odkurzaczy pionowych, gdy natkniemy się na modele Xiaomi, wiele osób nie szuka już dalej. Patrząc na specyfikację techniczną - całkiem słusznie! Chińska marka proponuje zróżnicowane cenowo sprzęty, które trafią w potrzeby wielu osób. Jakie modele będą najlepszą inwestycją? Wskażemy je w tym artykule! (materiał sponsorowany)

Reklama

Uważna lektura specyfikacji technicznej jest wskazana nie tylko przy wyborze smartfona, komputera i telewizora, ale również sprzętów, których zadaniem jest pomóc w utrzymaniu porządku. Poszczególne parametry potrafią wpłynąć nie tylko na efektywność sprzątania, ale także - komfort użytkowania.

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego? Do najważniejszych kwestii należy zaliczyć:

 • czas pracy na pełnym ładowaniu;
 • długość ładowania;
 • moc urządzenia;
 • tryby pracy;
 • dodatkowe końcówki;
 • funkcje ułatwiające przechowywanie;
 • generowany hałas;
 • wagę urządzenia.

Nie należy również zupełnie pomijać kwestii walorów wizualnych - w wielu mieszkaniach odkurzacz pionowy będzie gdzieś na widoku. Dobrze więc, by spójnie komponował się z przestrzenią.

Jakie są najważniejsze przewagi odkurzacza bezprzewodowego nad tym z kablem? Zwrotność, lekkość, łatwość prowadzenia - różnicę odczuje każdy, kto zamieni tradycyjny odkurzacz na ten bez przewodów. Warto dodać do tej listy również krótki czas przygotowania urządzenia do pracy, nie licząc oczywiście tego potrzebnego na naładowanie odkurzacza. Żeby sprzątnąć podłogę w określonym punkcie mieszkania, wystarczy, ze chwycimy odkurzacz i w kilka chwil wciągniemy wszystkie zabrudzenia. Klasyczny odkurzacz wymaga znacznie dłuższych przygotowań do pracy, przez co rzadziej po niego sięgamy, szukając innych rozwiązań - na przykład zmiotki .

Pora przyjrzeć się temu, co proponuje w swojej ofercie Xiaomi! Jakie modele okażą się najbardziej warte uwagi?

Xiaomi - polecane odkurzacze pionowe

Jak w przypadku innych sprzętów chińskiego producenta, także i o odkurzaczach można śmiało powiedzieć, że otrzymujemy ciekawe technologie w rozsądnej cenie. Wiele modeli kupimy do 1500 zł. Najtańsze kosztują zaś niewiele ponad 300 zł - to często wyraźnie taniej niż topowa konkurencja.

Które modele będą trafionym wyborem? Oto lista polecanych!

 • XIAOMI Handheld Vacuum Cleaner G11 - odkurzacz, który na pełnym ładowaniu pracuje do 60 minut. Możemy wybierać jeden z 3 trybów pracy. Do ciekawych funkcji, wartych uwagi, należy wbudowany czujnik czystości powietrza. Jeśli chcemy odkurzyć tapicerkę kanapy lub samochodu, łatwo możemy skorzystać z wygodnego odkurzacza ręcznego.
 • XIAOMI Mi G10 - na jednym ładowaniu pracuje do 65 minut. Oprócz odkurzania, możemy skorzystać z nakładki do mycia podłogi - dzięki temu utrzymanie porządku jest jeszcze łatwiejsze! Wśród elementów dołączonych do zestawu warto zwrócić uwagę na turboszczotkę, która wciągnie wszystkie zabrudzenia z dywanu - nawet te ukryte w jego strukturze.
 • XIAOMI Mi Vacuum Cleaner Light - odkurzacz w bardzo dobrej cenie (poniżej 400 zł!), który na pełnym ładowaniu działa do 45 minut. Sprzęt jest lekki - waży zaledwie 1,2 kg, a przy tym bardzo zwrotny. Bez większego problemu można prowadzić urządzenie jedną ręką, sięgając do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz można łatwo przechowywać dzięki specjalnemu uchwytowi na ścianę.

Sprawdź odkurzacze pionowe Xiaomi w MediaMarkt.pl!

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie