Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Odbierz pakiet startowy od 16:30. Transgraniczny Festiwal Biegowy już jutro!

Najważniejszym sportowym wydarzeniem trzeciego maja, gdy będziemy obchodzić 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, biegacze po raz czwarty staną do Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego

Reklama

Ktoś może podrapać się po głowie i odnotować, że biegi transgraniczne mają dłuższą, niż zaledwie czteroletnią historię. Śpieszymy z wyjaśnieniem. Impreza posiada dwie odsłony, co roku rozgrywające się trzeciego października i trzeciego maja. Jesienią biegacze spotykają się, by na 10-kilometrowej trasie uczcić rocznicę Zjednoczenia Niemiec. Wówczas zawody kończą się biesiadą w pobliskim Gartzu, gdzie znajduje się też meta.

Natomiast podczas majówki impreza ma inną formułę i jest znacznie bardziej rozbudowana. Przed czterema laty, a dokładniej w 2014 roku, organizatorzy postanowili rozszerzyć ofertę o nowy bieg. W taki sposób uczestnicy mają do wyboru rywalizację na dystansie 10 kilometrów lub w półmaratonie. Jako że w regionie ze świecą szukać takich zawodów, do naszego miasta ściągają tłumy ze Szczecina, Morynia, Chojny, Polic, Stargardu, Kołobrzegu, Pyrzyc, Goleniowa, a także z bardziej odległych miejsc w kraju. W tym roku w naszym mieście pojawią się zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Poznania, czy Lęborka. Nie zabraknie też reprezentantów zachodniego sąsiada, zarówno z przygranicznych miasteczek, jak i landów wewnątrz Niemiec.

Wszystkich przyciąga nie tylko coraz większa ranga zawodów i możliwość spędzenia majówki na sportowo, ale też atmosfera panująca w czasie imprezy. Jej start, jak co roku, ma miejsce na gryfińskim nabrzeżu. Jako pierwsi, w samo południe, startują uczestnicy biegu na dłuższym dystansie, którzy dobiegną do Gartz, by następnie wrócić do miejsca startu. Po pół godziny na trasę ruszą zawodnicy biorący udział w rywalizacji na 10 kilometrów. Obie trasy posiadają atest.

 

Zawody poprzedzi dokonanie weryfikacji w biurze zawodów (liceum w parku). Będzie to możliwe w dzisiaj od 16.30 do 19.00 oraz w dniu zawodów od 8.00 do 11.00. Później uczestników czeka już tylko sam bieg. Dla najlepszych przygotowane zostały puchary. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę. Do zobaczenia na nabrzeżu!

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie