Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Obrotowy zakaz

Górny Taras wzbogacił się o jedno z najnowocześniejszych osiągnięć drogowej technologii - obrotowy zakaz

Reklama

Nie mamy oficjalnego potwierdzenia ze strony administracji, więc nie wykluczamy, że za wdrażaniem tego cuda techniki stoją jacyś samozwańczy pasjonaci drogowego porządku. Rewolucyjny w swoim założeniu znak można dowolnie obracać wokół jego wertykalnej osi, adekwatnie do bieżącego zapotrzebowania pieszych bądź kierowców.

Pierwotnie znak, który zabraniał wjazdu w jednokierunkową odnogę wiodącą z ulicy Krasińskiego do ulicy 11 listopada - tuż przy popularnym Kwadracie, można teraz adresować również w odniesieniu do kierujących pojazdami, którzy wiedzeni szałem zakupów chcieliby wjechać chodnikiem na wewnętrzny dziedziniec Kwadratu. Dokładną lokalizację znaku obrazuje mapka poniżej. Proste i praktyczne zastosowanie niesie jednak ze sobą pewne ryzyko. Podczas obracania kierowcy nieobeznani z realiami ulicy 11 Listopada mogą niechcący skręcić w odnogę ulicy Krasińskiego, która jak wiadomo jest jednokierunkowa. Na szczęście raptem kilkanaście metrów dzieli ich od skrętu w lewo, więc ewentualny dzwon z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem będzie tylko humorystycznym urozmaiceniem codziennej rutyny.

Tym z was, którym takie poczucie humoru nie bardzo przypada do gustu - póki co - sugerujemy wiekszą ostrożność w tamtym rejonie. Administracji drogi życzymy zaś powodzenia podczas ewentualnych procesów z osobami, którym obrotowy znak i jego następstwa nie przypadną do gustu.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie