Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

O znaczkach, stemplach, pocztówkach [ZAPOWIEDŹ]

Fanów filatelistyki i historii regionu czeka nie lada gratka. W najbliższy piątek, w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie, otwarta zostanie wystawa przygotowana przez regionalistów z trzech miast

Reklama

W okresie Dnia Niepodległości, w Moryniu obejrzeć można było wystawę znaczków pocztowych. „Niepodległa Poczta Polska” upamiętniała odzyskanie niepodległości, poprzez ukazanie eksponatów wydawanych przez Poczty Wojskowe i Obozowe, Organizacje Bojowe, Fundacje Społeczne oraz Getta. Mamy dobre wiadomości dla miejscowych fanów filatelistyki. Od piątku w Gryfinie będzie można obejrzeć wystawę „Dawne stemple pocztowe jako element historii Gryfina, Trzcińska-Zdroju i Widuchowej”.  Dlaczego właśnie tych trzech miejscowości?

- To kwestia związana z autorami ekspozycji - mówi Tadeusz Kołucki.

Pochodzący z Trzcińska-Zdroju regionalista (od 1980 r. mieszkaniec Gryfina) wpadł na pomysł stworzenia powyższej wystawy, a następnie podzielił się swoją wizją  z dwoma znajomymi: Januszem Kulką oraz Henrykiem Tabaką. Pierwszy jest autorem kilku publikacji na temat historii gminy Widuchowa. Drugi to natomiast zapalony filatelista, właściciel potężnego zbioru znaczków, niegdyś przewodniczący gryfińskiego koła filatelistycznego.

- Kiedyś takie koła działały w każdym mieście i zakładzie pracy. Dziś jest to już historia, którą chcemy ukazać na przykładzie wspomnianych trzech miast – tłumaczy Tadeusz Kołucki.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie