Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

O wyższości GALKO nad GLHA [FELIETON]

- Jaka jest różnica między GLHA a GALKO? Poza tym, że w pierwszym przypadku używa się (głównie) nóg, a w drugim rąk, dostrzegamy jedną znaczącą. Chodzi o podejście do rozgrywek - pisze nasz dziennikarz, Grzegorz Racinowski

Reklama

Gryf-Panthers to najlepsza amatorska drużyna koszykarska nie tylko w Gryfinie, ale także w Szczecinie. Regularnie wygrywa MLB i gdyby tylko chciała, co roku dokładałaby puchar za gryfińskie rozgrywki.

Aby jednak wyrównać szanse, na czas GALKO zawodnicy „Panter” biorą rozwód, przywdziewając barwy innych drużyn. Mogliby bić kolejne rekordy, zachwycać się swoją potęgą i gromić kolejnych rywali, ale wolą nie „psuć” klimatu ligi. Dzięki temu jest więcej emocji, a same „Pantery” czerpią frajdę z bezpośredniej rywalizacji. Swoją potęgę udowadniają zaś poza granicami powiatu.

W GALKO zdarzają się też mecze, w których zespół przystępuje w zdekompletowanym składzie.  Wówczas rywale także wychodzą na parkiet w czwórkę. W GLHA takie momenty stanowią natomiast szansę na podreperowanie liczb.

W poprzednich sezonie lider GLHA podejmował zdekompletowanego wicelidera. Wynik meczu nie zmieniłby sytuacji w tabeli, drugi nie miał szans dogonić pierwszego. Mistrz nie zdecydował się jednak na grę w czwórkę, chciał za wszelką cenę dobić przeciwnika, ośmieszając go workiem strzelonych bramek.

 

Cały komentarz można przeczytać w Gazecie Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie