Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

O Wigilię zadbali również uczniowie

Autor: dost.

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, dlatego 21 grudnia był szczególnym dniem dla całej społeczności Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie. O godzinie 10:00 wszyscy odświętnie ubrani, zebrali się na sali wielofunkcyjnej DPS

Reklama

Tak ten dzień wspomina Magdalena Sowiak z ZS w Nowym Czarnowie:

- Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia tradycyjnych jasełek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Piękne teksty, mówiące o tym nadzwyczajnym wydarzeniu przeplatane były kolędami. Święta Rodzina, aniołowie, pasterze i królowie, nie zabrakło Heroda i diabła, wszyscy przejęci chociaż stremowani pięknie odegrali swoje role za co otrzymali gromkie brawa. Po obejrzeniu jasełek głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Wakuluk, powitała zaproszonych gości oraz skierowała do wszystkich wiele miłych i ciepłych słów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W uroczystości wzięła udział także pani dyrektor DPS Julia Porwit, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i na ręce naszej pani dyrektor, przekazała słodki prezent od spotkanego wcześniej Mikołaja.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy uroczystą Wigilię, przygotowaną przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Można było spróbować tradycyjnych potraw. Prawdziwego czerwonego barszczu i pasztecików przygotowanych przez uczniów pod opieką pań Natalii Sikory i Elżbiety Dawidowicz. Były również pierogi, ryba po grecku, śledzik oraz przepyszne ciasta zrobione przez rodziców.

Jasełka przygotowały panie Jadwiga Dąbrowska- Maźnio, Agnieszka Lebioda i Katarzyna Majewska. Świąteczne dekoracje stołów zostały wykonane przez panie Justynę Chmielewską i Jolantę Medyńską. Oprawą muzyczną uroczystości zajęła się pani Karolina Malinowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji Wigilii. Uczniom, którzy przygotowywali salę, podawali potrawy do stołów i brali udział w jasełkach. Dziękujemy Rodzicom za świąteczne wypieki. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej Julii Porwit mogliśmy zorganizować na tutejszej sali uroczyste spotkanie wigilijne.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie