Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Nowy podział A-klasy. Są powroty!

Mecze Odrzanki Radziszewo z Ogniwem Babinek będziemy oglądać nie tylko w przedsezonowych sparingach
Mecze Odrzanki Radziszewo z Ogniwem Babinek będziemy oglądać nie tylko w przedsezonowych sparingach

Wydział Gier i Ewidencji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o nowym podziale grup A-klasy. Zespoły z gminy Gryfino nie będą już rywalizować z zespołami ze Szczecina

Reklama

Układ poszczególnych grup co roku uzależniony jest od spadków w wyższych lig. Działacze ZZPN starają się używać klucza geograficznego, co nie zawsze się udaje. W tym roku również doszło do kilku paradoksów (m.in. Ogniwo Babinek nie zagra w lidze z Iskrą II Banie), lecz podział wydaje się sprawiedliwy.

I co najważniejsze - atrakcyjny. Jak bowiem dowiedzieliśmy się dzisiaj, zespoły z gminy Gryfino znalazły się w nowej lidze. W sezonie 2021/22 nie będą rywalizować z zespołami ze Szczecina, lecz z ekipami ze Stargardu i Pyrzyc.

Co cieszy najbardziej, już jesienią czekają nas spotkania Grota Gardno z Odrzanką Radziszewo, Wichrem Steklno i Ogniwem Babinek, które spadło z klasy okręgowej. W grupie 4 znalazły się też GKS Kołbacz, Unia Swochowo, Sokół II Pyrzyce, Unia Stargard, Kluczevia II Stargard, Mechanik Warnice, Sparta Skalin, Bryza Reńsko, Sęp Brzesko i Piast Kolin.

Co ciekawe, zabrakło Iskry II Banie, która rywalizować będzie w dotychczasowej grupie 5, która zmienia nazwę na "6". Rywalami podopiecznych Kamila Kudły będą więc m.in. Chrobry Lisie Pole, Rurzyca Nawodna, Witniczanka Witnica, Czcibor Cedynia, czy Orzeł Trzcińsko-Zdrój.

W poniedziałek poznaliśmy też skład klasy "B". W grupie 2 zmierzą się .in. Polonia Gryfino, LUKS Krzywin, Czarni Czarnówko, Morzycko II Moryń i Klon Krzymów. W stawce brakuje Sparty Sobiemyśl, która rozwiązała swoje struktury.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie