Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Nowe wynagrodzenie burmistrza Gryfina

Zdjęcie archiwalne
Zdjęcie archiwalne

W listopadzie 2021 roku znowelizowano ustawę o zarobkach pracowników samorządowych wybranych przez suwerena, czyli m.in. burmistrzów. Dopiero w podczas ostatniej sesji dostosowano zarobki Mieczysława Sawaryna do tych przepisów. Na wniosek radnych z jego klubu, od nowego roku znalazły się one na maksymalnym poziomie

Reklama

Zgodnie z prawem to Rada Miejska ustala wynagrodzenie burmistrza, ale nie sprecyzowano jednoznacznie kto powinien złożyć projekt takiej uchwały. Inne spojrzenie na nią miał przewodniczący rady (Rafał Guga), a inną burmistrz Mieczysław Sawaryn. Ostatecznie to właśnie Rafał Guga podpisał się pod takim projektem uchwały, proponując jednak dolny próg zarobków dla burmistrza.

Burmistrz od kilku lat zarabiał 4800 zł brutto wynagrodzenia zasadniczego, 2100 zł dodatku funkcyjnego, 2760 dodatku specjalnego zł oraz 960 zł z tytułu wysługi lat. Łącznie to 10 620 zł brutto. O niemal połowę mniej od… swoich zastępców, uwzględniając ich nagrody.

Według radnych GIS-u zarobki na poziomie minimalnym (ok. 15. tys. zł) nie byłyby sprawiedliwe uwzględniając odpowiedzialność burmistrza i fakt, że wielu wójtów czy burmistrzów z naszego regionu pobiera wynagrodzenie na poziomie maksymalnym (ok. 19 tys. zł brutto). O taki poziom zarobków dla burmistrza wnioskował Marcin Para. Większość radnych poparła jego wniosek.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej

Reklama

Komentarze (3)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Cooler

  Cooler

  (84 komentarze) 5 3

  Czyli burmistrz brał z gminnej kasy mniej niż radny Sanecki??? To jest dopiero kuriozum.

  Odpowiedz Zgłoś
 2. rafał

  rafał

  (104 komentarze) 6 2

  Ten dodatek specjalny, to na bank za użeranie się z tymi kompetentnymi radnymi. Uczciwie i chyba za mało.

  Odpowiedz Zgłoś
 3. Cooler

  Cooler

  (84 komentarze) 5 1

  rafał: Ten dodatek specjalny, to na bank za użeranie się z tymi kompetentnymi radnymi. Uczciwie i chyba za mało.
  To dodatek za pracę w warunkach szkodliwych :) Tacy radni to jak azbest.

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie