Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Nikt nie chce być dyrektorem "liceum w parku"

Powiat gryfiński rozpisał konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie. Nie wpłynęła ani jedna oferta

Reklama

O sprawie usłyszeliśmy już na początku miesiąca. Tuż przed świętami nasze doniesienia potwierdził sekretarz powiatu gryfińskiego.

- To prawda. Konkurs został rozpisany pod koniec stycznia. Oferty były przyjmowane do dnia 28 lutego, ale do konkursu nie przystąpił żaden kandydat – skomentował Andrzej Krzemiński.

Nie ma jednak ryzyka, że szkoła pozostanie bez gospodarza.

- Przepisy art. 63 ust. 12 i 13 ustawy o prawie oświatowym  precyzyjnie określają sytuację dotyczącą kierowania placówką oświatową. Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej – tłumaczy sekretarz.

W praktyce, powiat może powierzyć pełnienie obowiązków  dyrektora dotychczasowemu wicedyrektorowi, bądź nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres dziesięć miesięcy.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie