Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Niech Wicher zrobi w końcu boisko i gra w Steklnie!

Prezentujemy list, który napłynął do redakcji od jednego z gryfińskich działaczy sportowych

Reklama
Reklama

Jestem osobą związaną ze środowiskiem piłki nożnej w Gryfinie i piszę z powodu sytuacji, która ma miejsce od dłuższego już czasu. Chodzi o Wicher Steklno. Klub ten, odkąd nie uzyskał licencji na grę na własnym boisku w Steklnie, swoje spotkania ligowe i pucharowe rozgrywa na Stadionie Miejskim w Gryfinie.

Nikt nie robił z tym problemu. To obiekty publiczne, przeznaczone dla wszystkich mieszkańców gminy. Ostatnimi czasy zawodnicy i działacze Wichra zaczęli się jednak panoszyć. Szatnie po meczach są nieuprzątnięte, walają się puszki po piwie. Najgorsze jest jednak to, że mając do dyspozycji boiska pod lasem i sztuczne, oni coraz częściej wchodzą na płytę główną. Pal licho ligę, ale oni grają na „głównej” nawet sparingi. Tam podjęli Iskrę Banie a w środku tego tygodnia Future Szczecin.

Jest okres przygotowawczy, czas żeby popracować nad boiskiem, przygotować je do rundy jesiennej, a oni tego nie rozumieją. Tak samo OSiR, który zezwala im, by grali na „głównej”. Dla świętego spokoju, bo ostatnio OSiR nie ingeruje w to, kto gdzie i kiedy. Stąd zmiany godzin meczów na ostatnią chwilę i pretensje Polonii, że musi przebierać się na trybunach, bo nie ma szatni.

To denerwujące, bo przecież Wicher ma swoje boisko. Co roku dostają od władz miasta z budżetu dotację. Taką samą jak Grot, czy Odrzanka na utrzymanie obiektu. Z tym że Grot i Odrzanka robią to. Pielęgnują murawę i grają u siebie, a Wicher bierze pieniądze na ten cel od trzech lat a boisko w Steklnie to cały czas kartoflisko.

Dołączam fotografie z dzisiaj. Czy to wygląda jak miejsce, gdzie od trzech lat prowadzone są prace? Jak Wicher nie chce grać w Steklnie, to niech przestanie robić fikcję. Nazwie się Wicher Gryfino i tyle. Bo jaki to Wicher Steklno?

 

Działacz z Gryfina

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie