Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Nasze zespoły rozpoczęły sparingi. Dziś jeden mecz w Gryfinie

Foto: Zbigniew Włodarczyk
Foto: Zbigniew Włodarczyk

Do treningów wrócił nie tylko Energetyk. Pierwsze zajęcia ma za sobą większość zespołów z regionu. Niektóre zaliczyły też pierwsze sparingi

Reklama

Na boisku pojawiły się m.in. ekipy Iskry Banie i Wichra Steklno. Niedzielny mecz zapowiadany był jako starcie drużyny Rafała Gnapa z… drużyną Rafała Gnapa. O sprawie szerzej pisaliśmy w poprzednim wydaniu gazety, więc teraz nadmienimy jedynie, że za zgodą ZZPN, 36-latek poprowadzi w najbliższym sezonie zarówno zespół z Bań, jak i Steklna. Jest to możliwe, gdyż grają w innych ligach. W weekend stanęły jednak naprzeciwko siebie...

- Z uwagi na to, że sparing dogadywaliśmy jeszcze, gdy nie byłem trenerem Steklna, w dzisiejszym meczu Wichra prowadził Marek Mielniczyn. Ja skupiłem się na Iskrze – wytłumaczył Gnap, którego podopieczni wygrali 3:1.

On sam miał natomiast możliwość obejrzenia w akcji swoich „drugich podopiecznych”.

- Oczywiście przyglądałem się co grają poszczególni zawodnicy, żeby później wdrożyć w Wichra mój pomysł na grę. Mecz był wyrównany, ale wyglądaliśmy lepiej fizycznie i taktycznie. Mieliśmy więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramek i większe pole manewru na ławce. Wygraliśmy zasłużenie. Co do Wichra, to wypowiem się szerzej od następnego meczu, jak już zasiądę na ławce. Na pewno mają duży potencjał. Jeśli zostaną Ci wszyscy zawodnicy, co dziś grali, to będzie dobrze – skomentował.

A czy zostaną? Nie wiadomo.

- Pojawiło się dzisiaj trzech testowanych, ale za wcześnie, by mówić o ich przyszłości. A jeśli chodzi o sparing, to mimo porażki zagraliśmy fajne spotkanie. Zwłaszcza jak na czas urlopowy. Nie ustępowaliśmy za bardzo grającym w okręgówce kolegom. Jestem dobrej myśli – stwierdził  Marek Mielniczyn.

Kolejny sparing Wichra już dzisiaj. Początek meczu z Future Szczecin o godzinie 19.00 na Stadionie Miejskim w Gryfinie.

 

Więcej o przygotowaniach naszych drużyn piszemy w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie