Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Narodowcy nie chcą generała na Powązkach

Młodzież Wszechpolska z Gryfina zamanifestowała swój protest przeciwko pochowaniu gen. Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskich Powązkach.

W przeddzień pogrzebu gen. Wojciecha Jaruzelskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, działacze gryfińskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej rozwiesili przy gryfińskim dworcu transparent, na którym znalazły się informacje oskarżające zmarłego generała o zwalczanie polskiego podziemia niepodległościowego, udział w brutalnym tłumieniu protestów marca 68 i grudnia 70 czy też zbrodnie stanu wojennego.  

- Wojciech Jaruzelski jest osobą mającą na swoim sumieniu szereg czynów wymierzonych przeciwko Polsce i Polakom - informuje Maciej Waliński , przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej w Gryfinie

Swój protest narodowcy kontynuowali także 30 maja, w dzień pogrzebu generała, rozdając ulotki w których zawarli fakty mające na celu przedstawienie osoby gen. Jaruzelskiego jako odpowiedzialnego za wprowadzenie stanu wojennego.

- Wojciech Jaruzelski, to przede wszystkim osoba, która podczas istnienia PRL dokonała wielu haniebnych czynów i walnie przyczyniła się do utrwalania komunizmu w Polsce – mówił Maciej Waliński.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie