Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

To najciekawsze okno transferowe od lat!

Tegoroczne okienko transferowe jest najciekawszym od wielu lat. Nie było tygodnia, w którym kluby nie ogłaszały „głośnych wzmocnień”. Poziomem nie odbiegał również ubiegły tydzień, gdy Ogniwo na Odrę Chojna zmienił Paweł Plis. Prezentujemy resume, mając świadomość, że zapewne dojdzie jeszcze do kilku transferów w stylu „last minute”…

Reklama

Bez wątpienia najbardziej aktywny w pozyskiwaniu zawodników okazał się gryfiński Energetyk. Poza sprowadzeniem swoich wychowanków, jak na ligowego magnata, aklasowy Bayern Monachium przystało, KSE podkupił też czołowego piłkarza ligowego rywala. Jeszcze nieogłoszonym zawodnikiem KSE został Damian Zagożdżon z Grota Gardno.

 

-----------------

 

Aktywni na rynku transferowym byli nie tylko działacze Energetyka, ale też Czarnych Lubanowo, którzy zdecydowali się na system dwójkowy, wyjmując po dwóch piłkarzy z okolicznych klubów.

- Dołączyli do nas Kuba Skrobek i Maciej Adamski z Iskry Banie, Gracjan Kunowski i Karol Lewandowski z Energetyka Gryfino oraz Arek Kącki i Bartek Grymuła z Ogniwa Babinek. Do tego przyszło dwóch juniorów, Oskar Szudzikowski i Filip Sowiak a Mateusz Malik i Wojtek Jasiński wznawiają treningi - wylicza Łukasz Jasiak.

 

-----------------

 

Pierwotnie zbyt wielu transferów nie zapowiadali działacze Ogniwa. Ich optyka zmieniła się, w momencie utracenia trzech podstawowych zawodników. Dość nieoczekiwanie Paweł Plis postanowił przenieść się do Odry Chojna. Z kolei Czarni Lubanowo wyciągnęli Grymułę i Kąckiego.

- Chcieliśmy grać swoimi chłopakami, którzy wywalczyli awans. Ewentualnie zrobić ze dwa transfery. Tymczasem odeszło trzech zawodników i musieliśmy zacząć przygotowania. Niektórzy nowi dołączyli do nas na początku przygotowań. Inni są transferami „last minute”. Każdy z nowych zawodników tylko wzmacnia naszą kadrę – ocenia trener Durma.

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie