Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Na powrót nigdy nie jest zbyt późno

Kamila Słobodzian wygrała tenisowy turniej z cyklu Grand Prix Szczecina. Największą radość czerpie jednak z samego powrotu do ukochanej dyscypliny sportu

Reklama

Letnia edycja Grand Prix Szczecina, to towarzyska impreza tenisowa skierowana do amatorów. Rywalizacja odbywa się na szczecińskich kortach przy ul. Wojska Polskiego i jest otwarta nie tylko na tenisistów ze Szczecina i najbliższego regionu. Turniej, który wygrała gryfinianka, odbył się pod koniec kwietnia.

- Nasze zawodniczki, a były ich cztery, walczyły dzielnie w systemie każda z każdą. Harmonogram gier ułożył się w taki sposób, że bój Kamili Słobodzian z Agnieszką Giermak miał zadecydować o końcowej klasyfikacji i pierwszym miejscu. Mecz był niezwykle zacięty i skończył się supertiebreak’em, w którym więcej zimnej krwi zachowała Kamila Słobodzian, wygrywając 10:5. Równie wyrównane były zresztą dwa pierwsze sety, które zakończyły się odpowiednio 7:6 i 5:7 – przekazał organizator zawodów.

Dla 28-letniej gryfinianki było to pierwszy zwycięstwo w zawodach szczecińskiego cyklu. Do tenisa wróciła po... 14 latach przerwy.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie