Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Muzyczna mieszanka wybuchowa po gryfińsku, czyli ZGR Squad

Autor: ZGR Squad - Gryfino

„To miejsce dla wybrańców, dla wybrańców Boga, jak do Rzymu prowadzi tu każda droga” – to fragment tekstu utworu o Gryfinie sprzed kilkunastu lat, który niedawno zyskał nowe brzmienie. Nową rockową odsłonę piosenki stworzył projekt o nazwie ZGR Squad, czyli pięciu muzyków z naszego miasta

Reklama

Większości gryfińskich 30-latków oraz 40-latków dobrze znany jest utwór „Gryfino”. Kilkanaście lat temu stworzył go m.in. GnyHu, raper z naszego miasta. Nowe życie w utwór tchnęło pięciu muzyków, którzy nazwali swój projekt ZGR Squad. Na wokalu oczywiście nie mógł znaleźć się nikt inny, jak GnyHu. Poza nim grupę tworzą jeszcze Bady, Jackson, Ostry oraz Sautha. Wszyscy pochodzą z Gryfina i w większości nadal tutaj mieszkają. Razem tworzą mieszankę różnych gatunków muzycznych, w której przeważa rock. Wszyscy byli bądź dalej są członkami innych gryfińskich zespołów muzycznych. Łącząc różne style, postanowili spróbować zrobić coś unikatowego.

- Jest to projekt audio-video zaprzyjaźnionych ze sobą gryfińskich muzyków – mówi Bady, jeden z członków grupy.

Teledysk do pierwszego utworu grupy ukazał się na początku października. Po około dwóch tygodniach miał ponad 5 tysięcy wyświetleń na youtube.

Poniżej link do teledysku.

 

Artykuł dotyczący projektu ZGR Squad, utworu „Gryfino” oraz planów członków grupy na przyszłość znajduje się w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie