Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Monika Pyrek odwiedzi szkołę w naszym powiecie

Kinder Joy of Moving Alternatywne Lekcje WF z Moniką Pyrek ponownie zawitają do szkół w całej Polsce, na mapie tej wyprawy nie mogłoby zabraknąć szkół z Zachodniego Pomorza! Lekkoatletka wraz ze swoją fundacyjną drużyną, już w piątek 22 kwietnia odwiedzi Zespół Szkół w Moryniu. Jak zawsze – będzie się działo, ponieważ te wyjątkowe lekcje są stworzone jako połączenie sportu i technologii, wykorzystując symulatory, trenażery i aplikacje, czyli to co dzieci lubią najbardziej

Reklama

- Alternatywne Lekcje WF to projekt, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnej sportowej zabawy z wykorzystaniem nowych technologii. Dążymy do powrotu dzieci i młodzieży do regularnej aktywności i lepszej sprawności po zdalnym nauczaniu, chcemy nauczyć pozytywnego nawyku bycia aktywnym i zachęcić do pracy nad kondycją fizyczną i psychiczną. Wspieramy rozwój i budowanie pewności siebie, minimalizujemy rywalizację bezpośrednią, by skupić się nad rozwojem osobistym, i co najważniejsze, doskonale się przy tym bawimy – mówi Monika Pyrek.

Badania potwierdzają, że uczniowie zaangażowani w sport (pozalekcyjne zajęcia sportowe) mają lepsze wyniki w nauce oraz lepiej sobie radzą w pracy zespołowej. Sport uczy i wychowuje, niesie niesamowite wartości i daje ogrom możliwości. Do udziału w projekcie Alternatywne Lekcje WF zapraszani są uczniowie klas od 4 do 8 szkół podstawowych wraz z ich nauczycielami wychowania fizycznego.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Każde wydarzenie jest prowadzone w takiej samej, sprawdzonej formule:

- słowo wstępu i solidna dawka motywacji prosto od Moniki Pyrek - wicemistrzyni świata w skoku o tyczce,

- wspólna wesoła rozgrzewka (tutaj już endorfiny zaczynają szaleć i na buziach pojawia się dużo uśmiechu),

- obwód stacyjny składający się z 10 różnorodnych stanowisk, uczestnicy mogą się sprawdzić m.in. w biegu sprinterskim z wykorzystaniem fotokomórki do pomiaru, wspinaczce na ruchomej ściance wspinaczkowej, kolarstwie na specjalistycznym trenażerze, koszykówce czy refleksomierzu!

Każde wydarzenie odbywa się w godz. 8-14. W ciągu dnia w wydarzeniu bierze udział ok. 300 dzieci, w całej edycji wiosennej i jesiennej nawet 6000 uczniów, a we wszystkich edycjach organizowanych od 2017 roku łącznie 30 tys. W sumie we wszystkich projektach Fundacji od początku jej założenia wzięło udział niemal 40 tys. dzieci, a internetową platformę sportowo-edukacyjną, pełną instruktaży, gier i zabaw, artykułów edukacyjnych i porad sportowych, odwiedziło prawie 300 tys. unikalnych użytkowników. Te liczby pokazują jak bardzo takie działania są potrzebne i cały czas jest potencjał na więcej!

- Ponadto tegoroczne lekcje w szkołach będą wyjątkowe, ponieważ drużyna Fundacji zachęci do aktywności nie tylko polskie dzieci, które mogły już słyszeć lub uczestniczyć w tym projekcie, ale również dzieci z Ukrainy, które uczą się w polskich szkołach. Dzięki temu zobaczą jak można bawić się sportem oraz jak sport i technologie się łączą! - Zrobimy wszystko, by dać im chwile wytchnienia i zapomnienia po ciężkich emocjach związanych z sytuacją w Ukrainie – dopowiada lekkoatletka i inicjatorka akcji!


Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronach:

https://fundacjamonikipyrek.pl/
https://szkoly.alternatywnelekcjewf.pl/
oraz w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/fundacjamonikipyrek
https://www.instagram.com/fundacjamonikipyrek

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie