Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Młodzież, która zapobiega pożarom

- W piątek 17 marca swoje podwoje otworzyło Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, które gościło 21 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Trzcińsko-Zdrój, a także uczniów szkół ponadpodstawowych, rywalizujących w ramach eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” - informuje tamtejszy magistrat. Poniżej pełna relacja

Reklama

Uczniowie szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe (klasy I - IV i V-VIII) zmagali się z pytaniami o tematyce pożarniczej. Konkurs odbywał się w dwóch etapach – tj. część pisemna (testowa) i ustna. W ramach trzeciej kategorii rywalizowali uczniowie uczący się w szkołach średnich. Wyłoniono laureatów na szczebel powiatowy, który w tym roku odbędzie się w dniu 31 marca 2023 roku o godzinie 10:00 w Gryfinie.

Młodzi adepci sztuki strażackiej musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu budowy i rodzaju sprzętu używanego przez strażaków, materiałów gaśniczych, dystynkcji strażackich, jak również znajomością przepisów przeciwpożarowych. Jury konkursowe składające się z druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińsku – Zdroju i przedstawiciela PSP w Gryfinie było pod dużym wrażeniem zaprezentowanej przez młodzież wiedzy i znajomości tematu.

W kategorii klas V-VIII w zmaganiach w Gryfinie naszą gminę reprezentować będą:

1. Emilia Chruścińska – klasa V SP Trzcińsko – Zdrój im. Stefana Żeromskiego,
2. Kinga Osadców - klasa VIII SP Góralice im. Marka Kotańskiego,
3. Jan Juwa – klasa VII SP Góralice im. Marka Kotańskiego.

W kategorii młodszej szkół podstawowych – tj. klasy I – IV najlepszym okazał się Kacper Kościelny ze Szkoły Podstawowej w Góralicach. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepsze okazały się Martyna Chruścińska z klasy I LO w Gryfinie i Zuzanna Bigus z klasy II 7 LO w Szczecinie.

Podsumowania i wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych dla najlepszych uczestników konkursu dokonał Burmistrz Gminy Trzcińsko – Zdrój Pan Bartłomiej Wróbel wraz z Komendantem Gminnym OSP RP w Trzcińsku - Zdroju druhem Pawłem Trzaskoś.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rywalizacji z rówieśnikami na szczeblu powiatowym. Być może są to pierwsze kroki w karierze zawodowej, ukierunkowane na strażackie rzemiosło, które jak widać nadal budzi wśród młodzieży duże zainteresowanie. Należy się cieszyć, że tematyka pożarnicza jest wciąż atrakcyjna dla młodego pokolenia.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie