Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Minister Inwestycji i Rozwoju w Gryfinie [GALERIA]

Dziś do Gryfina przyjechał Minister Inwestycji i Rozwoju, Jerzy Kwieciński. Zapewniał o modernizacji projektów wspierających inwestycje drogowe w samorządach oraz kilkukrotne zwiększenie przeznaczonych na nie środków. Odniósł się również do toczonych w Gryfinie inwestycji drogowych

Reklama

Minister pojawił się w towarzystwie ministra prezydenckiego - Pawła Muchy oraz dwóch posłów Leszka Dobrzyńskiego i Krzysztofa Zaremby. Wspólnie przekonywali do wspierania działań Prawa i Sprawiedliwości, udzielając przy tym poparcia dla lokalnych kandydatów PiS na finiszu kampanii wyborczej.

Jerzy Kwieciński odniósł się również do prowadzonej obecnie przebudowy ul. 11 Listopada i Iwaszkiewicza. Jak poinformował, jeszcze nie podpisano umowy na dofinansowanie tej inwestycji, Gmina w związku z większą ceną osiągniętą w przetargu niż planowano liczyła na zwiększenie dotacji, ale tego rząd nie może uczynić. Zapowiedział za to zmiany w procedurach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, niegdyś zwanym „schetynówka”. Rząd przeznaczyć ma na ten cel kilkukrotnie więcej funduszy, a realizacja projektów będzie mogła być rozłożona na kilka lat, a nie jak do tej pory tylko na jeden rok.

Na koniec przemawiali również: Piotr Romanicz (kandydat PiS na burmistrza Gryfina) oraz Tomasz Mirakowski (lider PiS do rady powiatu).

Chociaż konferencja odbyła się przy drodze zarządzanej przez powiat (ul. Krasińskiego), nie zaproszono na nią władz powiatu. Nie było również władz Gminy Gryfino.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie