Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Milion złotych dla Widuchowej!

Gmina Widuchowa zajęła pierwsze miejsce w konkursie Rosnąca Odporność. Osiągnęła najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców w powiecie gryfińskim w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021 r.

Reklama

Dzięki temu do budżetu gminy trafi nagroda w wysokości miliona złotych, który tamtejsze władze muszą przeznaczyć na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19 (mogą być to wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno-gospodarczych COVID-19).

Urząd Gminy Widuchowa akcje szczepień przeprowadził kilkukrotnie w formie objazdowej. W każdej wsi była możliwość zaszczepienia się. Organizowano m.in. loterie, które zachęcały do przyjęcia szczepionki jednorazowej. Przy wszystkim asystowali strażacy i koła gospodyń wiejskich, które organizowały wydarzenia towarzyszące. W ciągu trzech miesięcy stopień wyszczepienia wzrósł o 9,794%!

- Ta nagroda to sukces Was - mieszkańców. Dbając o zdrowie własne i swoich bliskich szczepiliście się, często korzystając z akcji organizowanych w naszej gminie. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki szczepieniom możemy wygrać zdrowie - skomentował wójt Wróbel.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie