Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Mikołaj odwiedzi Gryfino, Daleszewo i Sobieradz

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku przez najmłodszych. Mimo, że pogoda w tym czasie nie zachęca do zabaw, to zazwyczaj chętnych do spotkania ze starszym panem z brodą nie brakuje.

W Gryfinie tradycyjna zabawa organizowana przez Gryfiński Dom Kultury odbędzie się na Pl. Barnima między godz. 16.00 a 18.00. W programie zabawy przewidziano występy artystyczne zespołów z Gryfińskiego Domu Kultury: grupy tanecznej Fajber Flex pod kierunkiem Joanny Buśko oraz zespołu wokalnego Szkraby kierowanego przez Elżbietę Bloch oraz wszystkich gryfińskich przedszkoli. Zaprezentują się także Ciocie Bajkoklocie z Teatru Eliksir kierowanego przez Janusza Janiszewskiego oraz Teatr Bomba Bomba z gryfińskiego OPS, z którym pracuje z Violiną Janiszewską. Nie zabraknie nauki tańca i występu w wykonaniu zespołu Step By Step reprezentującego Fit Dance Studio Katarzyny Pawlak, konkursów i zabaw na scenie oraz bloku edukacyjnego gryfińskiej policji. W okolicach sceny swoje stoiska będą prowadzić służby mundurowe.

W związku z planowaną imprezą, 6 grudnia od godz. 00.00 do 20.00 nastąpi zamknięcie ulicy Kościelnej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Piastów oraz parkingu na Placu Barnima.

 

W Daleszewie i Sobieradzu w pomieszczeniu

Tamtejsza Świetlica Wiejska Zagroda organizuje imprezę mikołajkową w swojej siedzibie. Jej początek  przewidziano w najbliższą sobotę o godz. 15.00.

- Nasze zaproszenie do przygotowania zabawy przyjęły wszystkie lokalne stowarzyszenia i instytucje: sołtysi i rady sołeckie Daleszewa i Radziszewa, Koło Gospodyń Europejki, Stowarzyszenie Seniorów Radość, Szkoła Podstawowa w Radziszewie, Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i lokalni animatorzy – mówi Tadek Wasilewski z daleszewskiej Zagrody.

Nam udało się nieoficjalnie ustalić, że tegoroczny Mikołaj w Daleszewie będzie łudząco podobny do jednego z lokalnych radnych.

Z kolei Mikołajki w Świetlicy Wiejskiej w Sobieradzu będą miały w tym roku charakter imprezy charytatywnej, z której cały dochód zostanie przekazany na leczenie Marcina Galińskiego, który od urodzenia choruje na niezwykle rzadką chorobę blue rubber bleb neavus syndrome, czyli zespół gumiastych pęcherzyków znamionowych.

- Zaprosiliśmy do Sobieradza zespoły Macierzanka z Pacholąt i Nova ze Szczecina - informuje Danuta Świderek, instruktor świetlicy. – Dodatkową atrakcją będzie świąteczny kiermasz i poczęstunek dla wszystkich uczestników – dodaje.

Do współpracy przy organizacji przedsięwzięcia udało się namówić przedstawicieli gryfińskich szkół, Stowarzyszenie Sybiraków. Organizatorami są natomiast młodzież i Rada Sołecka w Sobieradzu oraz Gryfiński Dom Kultury.

Mikołaj po marynarsku dla Marcina rozpocznie się w sobieradzkiej świetlicy o godz. 16.00 w najbliższą sobotę, 6 grudnia.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie