Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Miejsca pamięci w obiektywie Józefa Satanowskiego

Autor: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie

Początek listopada to czas nostalgii, rozważań, a także wspomnień i refleksji. Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie wpisze się w ten nastrój swoją najnowszą wystawą fotograficzną, która została otwarta 2 listopada

Reklama
Reklama

Na ponad 30 fotografiach autorstwa gryfinianina Józefa Satanowskiego będzie można zobaczyć liczne miejsca pamięci rozsiane na całym świecie.
- Będą miejsca upamiętniające znanych Polaków w tym Fryderyka Chopina, Juliusza Słowackiego czy Janusza Korczaka. Na fotografiach znajdą się cmentarze jak Powązkowski, Orląt Lwowskich, Père-Lachaise w Paryżu czy zakopiański na Pęksowym Brzyzku. Nie zabraknie migawek z miejsc ważnych wydarzeń: Gibraltaru, Monte Cassino czy Normandii. Wiele zdjęć poświęconych jest miejscom upamiętnienia legionistów. Pojawią się także akcenty tatrzańskie. Zdjęcia powstały w dziewięciu różnych krajach – informuje Katarzyna Sztangret z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie.
Wystawa będzie dostępna do 19 listopada w czasie otwarcia Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie