Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Michał Gadowski szósty w finale. Dziś startuje Joanna Oleksiuk

Dzisiejszej nocy odbył się finał parawioślarskich dwójek mieszanych. Para ze Szczecina, w której pływa Michał Gadowski, uplasowała się na szóstej pozycji

Reklama

Mimo, że w tej konkurencji mogliśmy po cichu liczyć na medale, polska załoga nie zdołała nawiązać walki z najlepszymi. Pochodzący z Żelechowa 31-latek i jego szczecińska partnerka przekroczyli linię mety na szóstym miejscu, ze sporą stratą do czołowej trójki.

W dzisiejszym finale dało o sobie znać zmęczenie. We wczorajszych repasażach Michał Gadowski popełnił błąd, który sprawił, że nasza dwójka mieszana musiała z całych sił gonić czołówkę. Udało się to, ale ogromnym kosztem. Dziś pozostawali w tyle od samego startu.

- Ze wzgledu na warunki atmosferyczne, fisa zmieniła ustawienie toròw na starcie. Z 1 toru trafilismy na 5 tor. Wiat boczny dzisiaj rozdawał medale. Dziękuję calemu sztabowi za szkolenie, fizjoterapeutce Beacie Burycie, dr. Krzysztofowi Krupeckiemu, trenerce Ewelinie Wilk, zawodnikom. Wykonaliśmy super robotę - skomentował trener Tomasz Kaźmierczak.

To nie jedyny interesujący nas dziś start. Około godziny 14.45 paraolimpijską rywalizację rozpocznie Joanna Oleksiuk. Gryfinianka wystartuje w rzucie oszczepem. Jak mówiła na naszych łamach, traktuje dzisiejsze zawody jako przetarcie przed ulubionym pchnięciem kulą.

- W oszczepie startuję ze sprawniejszymi dziewczynami, bez przelicznika punktowego, więc raczej nie nastawiam się na spektakularne miejsce, ponieważ nie mam szans na nawiązanie realnej walki jak równa z równą – przyznaje 29-latka.

Rywalizacja oszczepniczek nie została przewidziana w otwartym kanale TVP Sport. Zawody śledzić można jednak za pośrednictwem aplikacji "Paralympics LIVE". Polecamy też przejrzeć stronę internetową TVP Sport, gdzie może znajdować się link do transmisji.

Zapowiedź dzisiejszych startów oraz wideo z wyścigu finałowego parawioślarzy, znajdują się TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie