Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Michał powalczy o finał w repasażu

Trwa rywalizacja paraolimpijska w Tokio. Dzisiejszej nocy startował zawodnik z naszego powiatu

Reklama

Michał Gadowski pochodzi z Żelechowa. To trzecie igrzyska dla prawioślarza Startu Szczecin. Tak, jak piszemy w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej, 31-latek nigdy nie mówi głośno o medalach. Przyznał jednak, że w Japonii da z siebie wszystko, by stanąć na podium.

Rywalizacja w Tokio toczy się fazowo. Zaplanowano bieg eliminacyjny, z którego można było wywalczyć bezpośredni awans do finału. Wyścig odbył się dzisiejszej nocy.

- Jolanta Majka i Michał Gadowski w swoim biegu eliminacyjnym zajęli czwarte miejsce i już jutro powalczą w repasażu o awans do niedzielnego finału mieszanych dwójek wioślarskich - poinformowała Polska Fundacja Paraolimpijska.

Repasaże zaplanowane są na godziny 3.30-4.10. Obejrzeć zawody na żywo można w aplikacji paralympic live (do pobrania w AppStore). Retransmisja w TVP SPORT planowana jest w sobotę od godz. 8.30. Finał natomiast w niedzielę o godz. 4.30 (finał B o godz. 3.10).

29 sierpnia, po raz pierwszy do rywalizacji przystąpi też Joanna Oleksiuk. Gryfinianka wystąpi w rywalizacji rzutu oszczepem (godz. 12.49). Pchnięcie kulą, które jest jej wiodącą konkurencją, zaplanowano na czwartek 2 września (godz. 12.45).

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie