Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Meta Długodystansowych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych w Gryfinie!

Takiej imprezy na naszym nabrzeżu jeszcze nie było. Kilkudniowy rajd skuterami wodnymi dookoła Polski zakończy się w Gryfinie!

Reklama

Od kilku lat rajd skuterami wodnymi dookoła Polski, a zarazem długodystansowe Mistrzostwa Polski organizuje klub Moto H2O z Rybnika. Cała akcja zatytułowana jest „Płyniemy Polsko”, prowadzi wszakże przez Wisłę, Morze Bałtyckie i Odrę.

W tym roku kilkadziesiąt skuterów wyruszy z Płocka (1.05), by w kolejnych dniach zaliczyć postoje we Włocławku, Mechelinkach (Zatoka Gdańska), Darłowie (Morze Bałtyckie), okolicznych portach morskich, a 5 maja zakończyć eskapadę w Gryfinie. Dlaczego właśnie w naszym mieście? Z taką inicjatywą wyszedł jeden z gryfińskich przedsiębiorców.

- Rajd organizuje mój znajomy, zaproponowałem mu, aby zamiast Szczecina linię mety zrobił w Gryfinie. Zgodził się – mówi nam Piotr Głód, prezes spółki Signum Yacht Service.

Jak zapewniają organizatorzy nie jest to rajd, w którym udział biorą sami amatorzy pasjonujący się tym rodzajem sportów wodnych.

- Udział w rajdzie weźmie wielu utalentowanych motorowodniaków, w tym klasyfikowanych w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata – informują nas w klubie Moto H20 Rybnik.

Więcej informacji w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie