Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Oldboje nie zagrają 1 stycznia z sędziami

W czwartkowy wieczór, podczas wigilii klubowej zapadły decyzje w sprawie Meczu Noworocznego 2022. Został odwołany, choć są jeszcze szanse, że odbędzie się w nieco zmienionej formie

Reklama

Tradycja corocznego wydarzenia sięga 1 stycznia 1995 r., gdy oldboje Energetyka Gryfino po raz pierwszy zmierzyli się z reprezentacją sędziów okręgu szczecińskiego. Od tamtego momentu bywały przerwy dłuższe i krótsze. Nie zagrano choćby dwanaście miesięcy temu, gdy na przeszkodzie stanęły obostrzenia wprowadzone przez premiera.

Tym razem zadecydowały inne kwestie.

- Można grać, ale dzwoniliśmy do sędziów i powiedzieli, że nie dadzą rady zebrać składu. Po tegorocznych wyborach władz ZZPN doszło do rozłamu i podobno wielu sędziów odeszło - tłumaczy Kazimierz Koczan.

Aby tradycja nie została zaprzepaszczona, zaproponowaliśmy inne rozwiązanie. Zasugerowaliśmy prezesowi Energetyka organizację Meczu Noworocznego, w którym oldboje KSE zmierzyliby się z pierwszym zespołem "Energii".

- To bardzo dobra myśl. Oldboje bardzo dobrze pokazali się na Turnieju Pokoleń, więc pewnie się na to zgodzą. Mamy sprzęt, boisko, ludzie też się znajdą, więc może uda się zachować tradycję - skomentował prezes Koczan.

O oficjalnej decyzji w sprawie poinformujemy po świętach.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie