Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Martwy pies w Odrze. Wyłowili go przy gryfińskiej plaży

Dzisiaj o godz. 11.50 strażacy z gryfińskiego Raffera otrzymali wezwanie do zwierzęcia pływającego w wodzie. Na miejscu okazało się, że to pies, który wcześniej został skrępowany

Reklama

Dominik Waś z Raffera przekazał nam, że dziś o godz. 11.50 strażacy z Raffera zostali zadysponowani przez SKKP na teren gryfińskiej plaży.

- W wodzie znajdował się martwy pies, który miał przywiązany duży kamień do obroży. Zwierzę zostało podjęte z wody i przekazane odpowiednim służbom – wyjaśniają w swoim komunikacie strażacy ochotnicy z Raffera.

Zdjęcie martwego psa opublikowano na jednym z portali społecznościowych wraz z apelem do osób, które mogą mieć wiedzę na temat tej sprawy.

- Pies rasy amstaff został uwiązany sznurkiem do szyi z kamieniem na drugim końcu. Przed utopieniem pies prawdopodobnie był bestialsko katowany. Prosimy każdego, kto miałby informacje o tym zdarzeniu, coś słyszał lub widział o pilny kontakt z policją (nr. tel. 112). Nie chodzi nam o komentarze pełne emocji, ale o konkretne informacje! Pamiętajcie, że to zdarzyło się w Waszym mieście, a jeśli zignorujemy zło, to pozwolimy, by ono dalej panoszyło się wśród nas! Kto będzie następna ofiara tych bestii? Wy ? Wasze dzieci? Wasze zwierzęta? Prosimy nie bądźcie bierni, niech sprawca zostanie schwytany i przykładnie ukarany! Za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem grozi kara 5 lat pozbawienia wolności! - napisano na profilu Psiaki do adopcji.

Trudno znaleźć słowa, na tak bestialskie zachowanie ludzi. Przyłączamy się do powyższego apelu.

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Miki

    Miki

    (37 komentarzy) 2 1

    Na facebooku piszą, że widzieli typa, który mógł maltretować tego psa kilka dni wcześniej. Policja musi to zbadać!!!!

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie