Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Marsz Równości przeszedł ulicami Gryfina [GALERIA]

Po godz. 15.00 z gryfińskiego nabrzeża wyruszył Marsz Równości zorganizowany przez szczecińskie stowarzyszenie Lambda oraz Gryfiński Strajk Kobiet. Przedstawiamy obszerną fotorelację z tego wydarzenia

Reklama

Często przy okazji tego typu wydarzeń organizowanych przez środowisko LGBT dochodzi do ekcesów i starć z osobami wykazującymi skrajnie odmienny światopogląd. W Gryfinie porządku pilnowało wielu policjantów, również "tajniaków", precyzyjnie zabezpieczając nabrzeże, a także całą trasę przemarszu. Było spokojnie. Uczestnicy marszu po przejściu kilkoma ulicami starego miasta, udali się remontowaną ścieżką rowerową do Mescherin, dlatego - jak często podkreślano - był to Transgraniczny Marsz Równości, drugi międzynarodowy w Polsce.

- Zarazem wydarzenie to ustanowiło swoisty rekord. Gryfino to najmniejsza miejscowość w Polsce, która ma swój Marsz Równości. Dotychczasowym rekordzistą było Radomsko - krzyczano ze sceny zamontowanej na pojeździe ciężarowym.

Nie zabrakło haseł politycznych. Na scenie pojawiły się zaangażowane politycznie Katarzyna Kotula oraz Magdalena Pieczyńska.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie