Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Marsz dla Odry. W czwartek w naszym regionie!

20 kwietnia ruszył „Marsz dla Odry”. 43-dniowe przedsięwzięcie nakierowane na problemy rzeki Odry, jej doliny, przyrody oraz ludzi ją zasiedlających i jest odpowiedzią na katastrofę ekologiczną z ubiegłego roku. Już w czwartek 25 maja zawita w naszym regionie

Reklama
Reklama

Celem marszu jest przejście wzdłuż całej rzeki począwszy od jej źródeł do ujścia w Zatoce Szczecińskiej. Jak już informowaliśmy, trasa przejdzie przez nasz region.

A dokładniej 25 maja, gdy uczestnicy pojawią się na 24-kilometrowym odcinku z Czelina (gm. Mieszkowice) do Starej Rudnicy (gm. Cedynia). Następnie (26 maja) pokonają ok. 20-kilometrową trasę ze Starej Rudnicy do Bielinka (gm. Cedynia), a 27 maja z Bielinka do Krajnika Dolnego (ok. 18 km), skąd 28 maja przejdą do Marwic (ok. 20 km).

Dwa następne etapy (29 i 30 maja) odnoszą się do odcinków: Marwice-Daleszewo (22,3 km) oraz Daleszewo-Dąbie (22,5 km).  „Marsz dla Odry” zakończy się natomiast 2 czerwca w Kopicach. Co istotne: do marszu można dołączyć na każdym etapie, do czego zachęcamy.

Więcej informacji TUTAJ.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie