Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Malarze-amatorzy zaprezentowali swoje prace [GALERIA]

W sobotę 4 lutego, w sali Geoparku w Moryniu odbył się wernisaż IV wystawy prac amatorskiej Grupy Plastycznej Barokowe Perły, prowadzonej przez instr. Barbarę Sobolewską. Poniżej relacja przygotowana przez Martę Cacek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu

Reklama

Na wystawie zatytułowanej „Taniec żywiołów” można było podziwiać dorobek artystyczny ostatnich sześciu miesięcy osób dorosłych, uczęszczających na zajęcia plastyczne w MOKu. Grupa malarska powstała wiosną 2021r., czyli niecałe dwa lata temu, a na swoim koncie ma już kilka udanych wystaw. Początkowo była to pięcioosobowa grupa, obecnie liczy 29 osób czynnie uczęszczających na zajęcia.

W związku z tym, iż w pracach prezentowane były cztery główne żywioły, które łączyły się ze sobą poprzez taniec, nie mogło zabraknąć prawdziwego tańca…i sobotnie wydarzenie uświetniły pokazy w wykonaniu wielokrotnych mistrzów tańca towarzyskiego Julii Tuchewicz i Kamila Mechy z Danceclubu w Szczecinie.

Część poetycką przygotowali sami uczestnicy zajęć. Na scenie zaprezentowali się: DoDoHa czyli Dorota Dobak-Hadrzyńska, Agnieszka Kaczmarek oraz gospodyni wystawy instr. Barbara Sobolewska.

Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wernisażu, a przybyłym gościom za niepowtarzalną atmosferę.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie