Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

"Majówkowi bohaterowie", czyli obywatele kontra pijani kierowcy

Fotografia poglądowa
Fotografia poglądowa

Podczas majówki odnotowano trzy sytuacje, w których doszło do obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierujących. Jeden z kierowców miał ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Reklama
Reklama

Pierwsza z opisywanych sytuacji miała miejsce 1 maja około godziny 19.50, na ulicy Długiej w Żabnicy, gdzie zatrzymano 32-latka na motorowerze. Badanie wykazało 0,7 mg/l, czyli około 1,5 promila alkoholu.

Jeszcze więcej, bo ponad 2,5 promila miał 48-latek, którego świadkowie obezwładnili 3 maja na ulicy Pilarskiej w Chojnie (ok. godz. 16.30).

- 48-letni mieszkaniec naszego powiatu chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową. Ponadto, wsiadł za kierownicę swojego pojazdu marki BMW mimo, że z powodów zdrowotnych posiada cofnięte uprawnienia do kierowania - mówi rzecznik prasowy policji.

Również w poniedziałek wpadł inny 48-latek.

- Około godziny 19.10 dyżurny KPP w Gryfinie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Banie, na tamtejszą stację paliw, pojazdem marki Daewoo przyjechał nietrzeźwy kierujący, któremu zabrane zostały kluczyki od pojazdu - opowiada Jakub Kuźmowicz.

Mężczyzna nie czekał jednak na przyjazd policji. 

- Oddalił się na pieszo, ale patrol, który udał się na miejsce, po niedługim czasie dokonał jego zatrzymania. Okazało się, że ten 48-letni mężczyzna ma ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - podsumowuje rzecznik gryfińskiej KPP.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie