Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Majówkę czas zacząć. Kto zagra w weekend?

W tym roku będziemy rozkoszować się wyjątkowo długą majówką. Także sportową

Ze względu na to, że dni 1-3 maja przypadają w tym roku na poniedziałek, wtorek i środę, w najbliższy weekend nasze zespoły rozegrają po dwa spotkania. W niniejszej relacji przedstawimy jednak wyłącznie plan na sobotę i niedzielę.

Weekend rozpoczną piłkarze Błękitu Pniewo, którzy od kilku dni trenują pod okiem starego-nowego trenera: Arkadiusza Durmy. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, do końca sezonu zastąpi on na stanowisku Marcina Pietraszewskiego, który zrezygnował po porażce z Czarnymi Lubanowo. "Re-debiut" Durmy nastąpi w Szczecinie, przy ul. Bandurskiego, gdzie na beniaminka 5.ligi czekać będzie Stal Szczecin. Przeciwnik wymagający, lecz gdzieś trzeba szukać punktów do utrzymania...

To samo napisać można odnośnie Odrzanki Radziszewo, która nie może pochwalić się ani wynikami, ani atmosferą (o czym napiszemy w kolejnym wydaniu Gazety Gryfińskiej). Tymczasem sytuacja podopiecznych trenera Łukasza Truskowskiego jest bardzo zła. Co prawda mają cztery punkty przewagi, lecz zdaje się, że liczba spadkowiczów znacząco się wydłuży. W Gryficach Odrzanka musi więc zagrać o pełną pulę.

I znów dochodzimy do analogii. Trzy punkty są koniecznością również w przypadku Czarnych, którzy podejmą Inę Ińsko. Oni jednak, w odróżnieniu od dwóch ww. ekip, są nastawieni radośnie. W końcu widzą bowiem szansę na odmianę tragicznego położenia. Warunek ku temu jest jeden: wygrywać jak najwięcej.

Na swoim terenie zagrają również Grot Gardno, Łabędź Widuchowa, Ogniwo Babinek i królowie remisów - juniorzy starsi Energetyka Gryfino. Warto udać się na ich spotkanie, choćby z powodu ogromnej ambicji młodych piłkarzy. Nie zapeszając: w naszym mieście kształtuje się całkiem fajna grupa młodych zawodników, z których możemy mieć pociechę. A tyczasem przyjeżdża lider ze Szczecina.

 

Weekendowy rozkład jazdy

 

29.04 (sobota)

11.00 Stal Szczecin – Błękit Pniewo

14.00 Sparta Gryfice – NEST Paliwa Odrzanka Radziszewo

14.00 Sparta Węgorzyno – Energetyk Gryfino

16.00 Energetyk Gryfino - SALOS II Szczecin (juniorzy starsi)

17.00 Ogniwo Babinek – Unia Dolice

17.00 Grot Gardno - Zjednoczeni Kurzycko

18.00 Energetyk Gryfino – Gwardia Koszalin (piłka ręczna)

 

30.04 (niedziela)

11.00 Czarni Lubanowo – Ina Ińsko

14.00 Chrobry Lisie Pole - Energetyk II Gryfino

14.00 Unia Swochowo - Iskra Banie

14.00 Łabędź Widuchowa - Korona Klępicz

 

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie