Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Majówka w Sosnowie [GALERIA]

W niedzielę 1 maja w Sosnowie sołtys wraz z radą solecką zorganizowali piknik ekologiczny z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Prezentujemy komunikat organizatorów

Reklama

Dzięki życzliwości OSP Banie dzieci miały możliwość przejechać się wozem strażackim oraz ugasić pacholkowy pożar. Panowie Mateusz Węgrzyk oraz Paweł Jadwiszczak zaprezentowali swoje zabytkowe auta (wołgi, fiaty 126 p + przyczepka Niewiadów, fiat 125).

Nie zabrakło też motocyklowych przejażdżek dzięki życzliwości Arkadiusza Kaczmarka oraz Wojciecha Ławinskiego. Współpraca międzysolecka dwóch ościennych gmin (Sosnowa z gm. Banie oraz Mielna Pyrzyckiego z gm. Kozielice) zaowocowana długoletnia przyjaźnią pozwoliła na użyczenie bryczki, która była jedną z najbardziej pożądanych atrakcji tego dnia.

Dzieci rozkoszowały się watą cukrową i popcornem, którą wykonywał pan Michał Cholewa z żoną Joanną. Dzięki zdolnościom cukierniczym KGW Sosnowo oraz mieszkankom wsi na wszystkich czekały pyszne ciasta podawane z kawą, herbatą lub lemoniadą. Cała impreza odbywała się przy grillu, na którym pieczone były kiełbaski.

Animator Judyta Zalewska zabawiała najmłodszych, a po skończonej zabawie na dzieci czekały kolorowe tatuaże. Nikola Dobrowolska pletła kolorowe warkocze, a kolejce do nich nie było końca.

Nielada atrakcją były odwiedziny alpak z "Gumisiowego Lasu". Każdy mógł zrobić sobie zdjecie z milusim zwierzątkiem badz nakarmić je marchewką albo sianem.

Wszystkie powyższe atrakcje były bezpłatne. Sołtys i rada solecka bardzo dziękują sponsorom za pomoc finansową i rzeczową, bez których ta impreza by się nie odbyła w takim wymiarze i z tyloma atrakcjami. Plakat z rozpiską atrakcji przyciągnął mieszkańców, ale i gości z okolicznych miejscowości.

Szczególne podziękowania za pomoc należą się: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baniach, Kołu Łowieckiemu "Orlik" w Szczecinie, A.H. BUD, EON S.C. KAROLOWI Przeradzie, Danielowi Dąbrowskiemu oraz wielu osobom indywidualnym.

Dziękujemy mieszkańcom za pomoc w przygotowaniu placu przy organizacji imprezy oraz każdemu z wymienionych osób i firm, którzy byli obecni tego dnia w Sosnowie.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie