Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Maciek walczy o stypendium Enei. Głosowanie tylko do godziny 23.59! [WIDEO]

- Mój zdolny młodszy brat z okolic Chojny jako jeden z ośmiu w Polsce dostał się do finału konkursu o stypendia ENEA. Do dzisiaj trwa głosowanie na laureata i brakuje mu kilkunastu głosów, pomożecie? - zapytał na jednej z fejsbukowych grup Mateusz Karolak

Reklama

Maciek Karolak mieszk w Czelinie, niewielkiej miejscowości koło Mieszkowic w powiecie gryfińskim. Jest uczniem drugiej klasy na profilu matematyczno-fizycznym w XIII LO w Szczecinie i znalazł się właśnie w finale "Akademii Talentów", programu stypendialnego Enei.

Dostał się do niego dzięki sukcesom naukowym.

- Moimi ulubionymi dziedzinami nauki są matematyka i fizyka, lubię też język angielski. Najważniejsze osiągnięcia w szkole podstawowej i w liceum dotyczą głównie matematyki. Są to: tytuły laureata międzynarodowego konkursu „Kangur”, ogólnopolskich konkursów „Orzeł Matematyczny”, Alfik, Olimpus; uzyskałem też wiele wyróżnień za bardzo dobre wyniki. W VII i VIII klasie zdobyłem tytuł laureata Konkursu Matematycznego Kuratora Oświaty oraz finalisty konkursu z języka polskiego. Brałem również udział w ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego, gdzie udało mi się zdobyć bardzo dobry wynik - wylicza zdolny mieszkaniec powiatu.

Jak wyliczył jego brat: do laureata brakuje mu zaledwie kilkunastu punktów. Tymczasem głosowanie kończy się dzisiaj (w niedzielę 29 stycznia) o godzinie 23.59.

Jeżeli chcesz pomóc Maćkowi w osiąganiu marzeń, kliknij TUTAJ i oddaj swój głos. Na wspomnianej stronie znajduje się też więcej informacji o nastolatku z Czelina oraz nagrany przez niego filmik.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie