Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Leśna przygoda gimnazjalistów z powiatu gryfińskiego

Autor: dost.

7 czerwca w Zespole Szkół w Baniach odbył się VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki „Leśna Przygoda” pod hasłem : ”Kynologia łowiecka”

Reklama

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół podstawowych z powiatu gryfińskiego. W tym roku wzięło w nim udział 6 drużyn.
Celem tej wspólnej akcji myśliwych, leśników, nauczycieli i uczniów jest propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za las, rozwijanie u uczniów zainteresowań przyrodniczych, emocjonalnej więzi z przyrodą i wrażliwości na jej piękno.

Tradycyjnie dzień konkursu był uroczyście obchodzony. Goszczono sponsorów: wójt Gminy Banie Teresę Sadowską, nadleśniczego Nadleśnictwa Myślibórz i przedstawiciela Nadleśnictwa Gryfino, myśliwego z KŁ „Orlik” i dyrektora Szkoły Podstawowej w Baniach.
W konkursie udział wzięło 18 uczniów, reprezentujących gimnazja z Chojny, Gryfina, Mieszkowic, Gardna, Morynia i Bań. Ich indywidualnym zadaniem było rozwiązanie testu zawierającego 26 pytań, a następnie pracowali w 3-osobowych zespołach, musieli rozpoznawać gatunki grzybów, drzew i krzewów leśnych, oraz rasy psów myśliwskich podczas prezentacji multimedialnej. W pozostałych zadaniach uczniowie musieli wykazać się znajomością tradycji i gwary łowieckiej, budową zwierząt w gwarze łowieckiej, a nawet powiedzeń ze zwierzętami.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani ciekawymi nagrodami – głównie był to sprzęt sportowy i turystyczny - ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie, Gminę Banie, Nadleśnictwo Myślibórz i nadleśnictwo Gryfino, oraz koła łowieckie „Dziczy Las”, Nadodrzańskie Koło Łowieckie w Szczecinie i „Orlik”. W trakcie konkursu uczniowie mieli zapewniony słodki poczęstunek, a na koniec zostali zaproszeni na obiad przez dyrektora bańskiej podstawówki.

 

WYNIKI KONKURSU LEŚNA PRZYGODA:


I Patrycja Michlewicz, Oliwia Dalmata, Wiktoria Henk, Mieszkowice, opiekun Bogusława Chojnacka

II Anna Kusiak, Marta Dąbrowska, Hanna Krzemińska, Gryfino, opiekun Katarzyna Ludwiniak

III Sandra Czerniukiewicz, Pola Masłoń, Aleksandra Budzińska, Banie, opiekun Izabella Senda

IV Aleksander Cierlecki, Natalia Dudek, Mikołaj Borsuk, Gardno, opiekun Ewa Mular

V Magdalena Majcher, Klaudia Hrycaj, Julia Zielinkiewicz, Chojna, opiekun Anna Zatorska

VI Oskar Klęczar, Tomasz Budzyń, Marcek Cacyk, Moryń, opiekun, Dominika Adamek


Organizatorzy  gratulują sukcesu zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy! Dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwa była realizacja tego przedsięwzięcia, oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

- Takie spotkania kształtują właściwe postawy uczniów wobec przyrody, dają również możliwość poznawania tradycji i obyczajów łowieckich, wskazują prawdę o ogromnej pracy tych instytucji na rzecz ochrony przyrody - oznajmiła organizatorka Izabella Senada z Bań.

 

(red./dost.)

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie