Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Lesław Duma popłakał się

Autor: Dost. Energetyk

Aż dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal zdobyli zawodnicy Energetyka podczas Mistrzostw Polski młodzików i juniorów w kajakarstwie! To wielki sukces sekcji, która boryka się z dużymi kłopotami związanymi z infrastrukturą

Reklama

W aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej szerzej piszemy o medalach Sylwestra Welzandta, Michała Szuberta, Oskara Kościkiewicza, Artura Wojciechowskiego, Kariny Mitręgi i Amelii Wiśniewskiej, a także sytuacji w jakiej znajduje się sekcja kajakarska Energetyka. Publikujemy tam również rozmowę z ich trenerem, Lesławem Dumą. Poniżej jej fragment:

 

Liczył pan na tyle medali?

- Wiedziałem, że będą medale, ale nie sądziłem, że aż tyle. Największym zaskoczeniem były dla mnie młodziczki, które trenują dopiero od roku i osiągnęły świetne wyniki na „jedynkach”, przypływając w finale na jedenastym i dwunastym miejscu. Natomiast w dwójkach dawałem im szansę na, może szóste miejsce w finale. Uważałem, że to byłby i tak duży sukces. Wyglądałem ich dalej, tymczasem patrzę, a one są na samym przodzie. Zajęły drugie miejsce i zabrakło im tylko pół sekundy do złotego medalu. Nie będę ukrywał, popłakałem się. One też się popłakały. Wzruszenie było ogromne. A zarazem niedosyt, bo złoto było tak blisko.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie