Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Książki za śmieci. Akcja Włóczykija

W ramach 13. edycji Włóczykija w najbliższa sobotę zostanie zorganizowana akcja sprzątania zielonych okolic Gryfina. Jak zapowiada pomysłodawczyni przedsięwzięcia - Anna Jaklewicz, jego uczestnicy otrzymają w zamian interesujące książki

Reklama

Podczas tegorocznego festiwalu Włóczykij poprowadzi warsztaty podróżniczo-ekologiczne w ramach Małego Włóczykija, których zadaniem jest uświadomienie najmłodszych mieszkańców naszego miasta, że nasze wybory konsumenckie mają wpływ na to, jak wygląda świat, nawet tak odległy jak Indonezja.

- Kiedy ogłosiłam temat warsztatów, to odezwały się głosy, że powinnam skupić się na Polsce, na dbaniu o nasze środowisko i przyrodę. Postanowiłam więc dodatkowo zainicjować w Gryfinie akcję pod nazwą „Książka za worek śmieci” - informuje Anna Jaklewicz, podróżniczka, archeolog, autorka książek „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta” i „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. - W najbliższą sobotę będziemy wspólnie sprzątać okolice Gryfina - lasy i teren nad rzeką . Każdy, kto uzbiera pełen worek śmieci, otrzyma w prezencie książkę - dodaje.

Do akcji włączyły się już wydawnictwa Bezdroża, Sorus, Agora i magazyn „Kontynenty”. Zbiórka chętnych w sobotę 2 marca o godz. 10.00 w Gryfińskim Domu Kultury. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie