Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Ksiądz z wyrokiem! Winny naruszenia nietykalności cielesnej. Czy odwoła się od wyroku?

Autor: bg

Ksiądz Henryk K. został dziś (12.07) skazany nieprawomocnym wyrokiem za naruszenie nietykalności cielesnej dwojga małoletnich. Nie usłyszał jednak wyroku, gdyż... nie stawił się na jego ogłoszeniu

Reklama

Pierwsza rozprawa odbyła się 5 kwietnia. Henryk K. oskarżony został o naruszenie nietykalności cielesnej dwojga dzieci. W pierwszym przypadku chodziło o kilkunastoletnią dziewczynkę i zdarzenie z kwietnia 2017 roku. W drugim przypadku pokrzywdzony był kilkuletni chłopiec w zajściu pod kościołem, w sierpniu 2017 roku. Według świadków dziewczynkę ksiądz miał szarpnąć za ramię i uderzyć w głowę otwartą dłonią. Chłopca zaś miał złapać za prawą rękę tuż przed nadgarstkiem, potrząsnąć jego dłonią i przesuwać nią po kamykach (które kilkulatek miał wcześniej rozgarniać), tak zeznał naoczny świadek. Henryk K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dziś, 12 lipca, po trzeciej rozprawie, sąd wydał wyrok. Uznał w nim Henryka K. winnym zarzucanych mu czynów. Wymierzona kara to grzywna w wysokości 150 stawek dziennych, przy czym każda w wysokości 20 zł. Sędzia orzekła również zadośćuczynienie za wyrządzoną krzywdę poprzez zapłatę na rzecz pokrzywdzonych małoletnich kwot po 500 zł, dodatkowo zasądzono także koszty sądowe. Do zapłaty będzie miał więc ponad 4 tysiące złotych.

Henryk K. nie stawił się na ogłoszeniu wyroku.

W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdziła, że w ocenie sądu zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przypisanie sprawstwa i winy oskarżonemu Henrykowi K. w zakresie obu zarzucanych mu czynów.

- Sąd przede wszystkim opierał się na zeznaniach małoletnich pokrzywdzonych, które znajdowały pełne oparcie w zeznaniach świadków obu zdarzeń – poinformowała sędzia zgromadzonych na ogłoszeniu wyroku.

Na koniec sędzia zaznaczyła, że wyrok nie jest prawomocny. Oskarżyciel, jak i adwokat Henryka K. mogą się więc od niego odwoływać.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie