Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

„Korpus Wsparcia Seniorów” w Gryfinie

Gmina Gryfino przystąpiła do realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, na rok 2022. Poniżej komunikat nadesłany przez władze

Reklama

Program jest finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na realizację Programu Gmina Gryfino otrzymała środki finansowe w wysokości 119 600 zł.

Adresatami Programu są osoby w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problem w codziennym funkcjonowaniu ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkające z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Realizacja Programu obejmuje dwa moduły:

Moduł I którego realizacja polega na wsparciu seniorów w codziennym funkcjonowaniu poprzez robienie zakupów, umawianiu wizyt lekarskich, informowaniu o dostępnych formach wsparcia , zakupie i dostarczaniu ciepłych posiłków, pomocy w zakresie załatwiania spraw urzędowych lub regulowaniu opłat.

Moduł II ma na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych poprzez wyposażenie seniorów w tzw. ”Opaski bezpieczeństwa”.

Moduł I jest obecnie realizowany. Przystępujemy do realizacji Modułu II, w związku z tym zapraszamy osoby chętne do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gryfinie pod nr telefonu 91 416 25 27. Wsparcie w ramach Programu jest bezpłatne.

 
Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie