Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Kopał dół w ziemi. Znalazł słoik z kompotem z czasów wojny

Fotografia poglądowa
Fotografia poglądowa

Na niezwykle ciekawe i nietypowe znalezisko trafił mieszkaniec Starego Kostrzynka w gminie Cedynia

Reklama

Jak podało dzisiaj Radio Szczecin, Jan Pruski chciał wykopać na swojej posesji dół pod szambo. W czasie prac operator koparki natrafił jednak na skarb w postaci... niemieckiego kompotu. Napój ze śliwek został najprawdopodobniej wykonany około 1940 r.

- Aromat kompotu był dość mocny. Tak, jakby był miesiąc lub dwa temu zrobiony - powiedział Jan Pruski na antenie Radia Szczecin.

Choć napój wyglądał na zdatny do wypicia, jego nowy właściciel nie zdecydował się na ten krok. Jeden słoik zachował na pamiątkę, drugi zaś przekazał sąsiadowi.

- Kompot o smaku śliwkowym jest do zobaczenia, ale nie do wypicia w prywatnym Muzeum Etnograficznym pana Zbigniewa Bogdanowicza w Cedyni - czytamy w artykule na stronie radia.

Pokazuje to, że ziemia powiatu gryfińskiego - i nie tylko - wciąż kryje wiele skarbów. W czerwcu poprzedniego roku pisaliśmy o walizce, którą z własnego podwórka wykopali mieszkańcy Bielinka w gminie Cedynia. Innym razem informowaliśmy o radzieckich konserwach, które wyszły na powierzchnię podczas prac w terenie. 

Czekamy na kolejne odkrycia...

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie