Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Kontrowersje w sprawie wystrzału kata. "To nie będzie klasyczna inscenizacja" - tłumaczą organizatorzy

Nasza wieczorna publikacja, zapowiadająca obchody 74-lecia śmierci rotmistrza Pileckiego wywołała spore poruszenie

Reklama

Czytelników zaintrygował punkt programu, dotyczący "rekonstrukcji strzału kata więzienia mokotowskiego". W dyskusji na naszym fejsbukowym fanpejdżu pojawiło się wiele głosów mówiących, że to przesada.

- Jedno mnie dziwi nie zrobiono Dni Gryfina na jakimś tam poziomie ze względu na to co się obecnie dzieje na Ukrainie ale inscenizację egzekucji można? - napisał pan Robert.

W podobnym, choć bardziej dosadnym tonie wypowiedział się inny czytelnik.

- Rekonstukcja strzału kata?! Ooo ja p#%$#... Brawo biblioteka! Robicie naprawdę fajna robotę w dziale dziecięcym, ale takiej inscenizacji organizowanej przez "dorosłych" naprawdę nie jestem w stanie pojąć - skomentował pan Piotr.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z organizatorem, który wyjaśnia i uspokaja.

- To nie będzie klasyczna inscenizacja. Chodzi nam o stworzenie krótkiego, donośnego dźwięku za pomocą repliki broni krótkiej. Za pomocą takiej właśnie broni, strzałem w tył głowy został zamordowany Witold Pilecki w osławionym więzieniu na ul. Rakowieckiej w Warszawie - przekazał nam Jakub Sieradzki z Biblioteki Publicznej w Gryfinie.

Więcej o wydarzeniu, które zostało zaplanowane na środę 25 maja, można przeczytać: TUTAJ. Artykuł na ten temat pojawi się też w kolejnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie