Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Konsultacje w sprawie transportu

Szczeciński Obszar Metropolitalny od konsultacji społecznych rozpoczyna wieloletni program pod nazwą „Plan Zrównoważonej Mobilności”. Celem projektu jest zakłada poprawę dostępności usług transportowych z wykorzystaniem ekologicznych i bardziej zrównoważonych środków transportu. Konsultacje w Gryfinie już 31 stycznia

Reklama

Szczeciński Obszar Metropolitalny to stowarzyszenie powołane przez samorządy z regionu szczecińskiego, celem wzmocnienia transportu między Szczecinem, a obszarami przyległymi.

Kluczowym projektem stowarzyszenia jest realizowana z problemami Szczecińska Kolei Metropolitalna. To jednak tylko jedno z zadań SOM. Z końcem stycznia rozpoczyna proces konsultacji do stworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności – długoterminowej strategii, nastawionej na zapewnienie dobrego dostępu do celów podróży i usług.

- Rozpoczynamy pierwszy etap konsultacji społecznych dla mieszkańców. Celem tego etapu jest upowszechnianie, a więc poinformowanie mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego o rozpoczęciu prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej oraz diagnoza, czyli uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz. Podczas pierwszej edycji konsultacji uczestnicy zostaną poinformowani o celu prac, ich mechanice, ramach czasowych, zaangażowanych zasobach i podmiotach, spodziewanym efekcie. Biorący udział będą mogli również zgłaszać pomysły i wskazywać ważne, ich zdaniem, kwestie do rozwiązania – informuje SOM.

Konsultacje dla mieszkańców gminy Gryfino zaplanowano na 31 stycznia (godz. 17.00-20.00) w Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie