Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Koniecznie spróbujcie pierogów i innych specjałów od KGW Chwarstnica! [GALERIA]

Foto: gmina Gryfino
Foto: gmina Gryfino

W pierwszy weekend listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Chwarstnicy otrzymało wyróżnienie w kulinarnej "Bitwie Regionów", zaś w poprzednim tygodniu dało kulinarny popis na własnym podwórku

Reklama

W świetlicy wiejskiej w Chwarstnicy odbyła się prezentacja umiejętności kulinarnych koła w ramach program "Dobre z Lasu" realizowanego przez Lasy Państwowe.

- Program ma na celu promocję żywności opartej o dobra pochodzące z polskich lasów i wspieranie regionalnych kuchni. Smakołyki powstające w Chwarstnicy idealnie wpisują się w ten nurt, a wytwory tutejszych gospodyń i gospodarzy stanowią kulinarną wizytówkę Gminy Gryfino - przekazał fanpejdż gminy.

W wydarzeniu oprócz mieszkańców wsi udział wzięli m.in. wiceburmistrz Paweł Nikitiński, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzej Szelążek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Guga.

- Jak zawsze można było liczyć na obecność ratowników z Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze, którzy chętnie szkolili młodych mieszkańców wsi z udzielania pierwszej pomocy - dodają organizatorzy.

 

Więcej o KGW Chwarstnica i ich pierogach piszemy w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie