Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Koniec sezonu szachowego

Autor: Gryfiński Dom Kultury

Wielki turniej finałowy, który odbył się 13 grudnia w Pałacyku pod Lwami, zakończył tegoroczne, XVI Grand Prix Gryfina w Szachach. Zmagania w tym prestiżowym cyklu trwały przez cały rok.

Reklama

W każdym z dziesięciu turniejów eliminacyjnych rozegrano siedem rund tempem P'15. Do sobotniego finału, w którym każdy zawodnik zagrał pięć decydujących partii, przystąpiło 36 młodych szachistów – informuje Krzysztof Rudnicki, organizator przedsięwzięcia.

Zacięte pojedynki w wielu partiach trwały do ostatnich zegarowych sekund, a o zajętym miejscu często decydowały minimalne różnice.

Turniej finałowy wygrała Justyna Kruszewska. Zwycięstwo przypieczętowało jej tryumf w klasyfikacji generalnej Grand Prix 2014. W czołówce w sobotniego finału znaleźli się także: Karol Olias, Kornel Howil, Bartosz Nędzarek, Miłosz Duda, Ewelina Kruszewska oraz Bartosz Szpura.

Z kolei w klasyfikacji generalnej 16. edycji rozgrywek zwyciężyła Justyna Kruszewska przed Szymonem Krechem i Miłoszem Dudą. W rozgrywkach wystartowało 52 zawodników: jeden przedszkolak, 42 uczniów szkoły podstawowej, ośmiu gimnazjalistów, dwóch licealistów i studentka. Dokłądne wyniki rozgrywek można odnaleźć na stronie: http://www.gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1176

Kolejne rozgrywki Grand Prix Gryfina rozpoczną się w styczniu 2015 r.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie