Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Kolejny sukces Opel Squad Zachód! Mała Julia poleci na turnus!

Autor: dost.

5-letnia Julia Depta z Mirowa w gminie Moryń już otrzymała pierwszy prezent pod choinkę, i to nie byle jaki. Członkowie Opel Squad Zachód zebrali dla niej wystarczającą sumę pieniędzy, aby dziewczynka mogła polecieć na turnus rehabilitacyjny! Termin już został zarezerwowany

Reklama

Grupa motoryzacyjnych fanów z Gryfina ponownie stanęła na wysokości zadania. W tym roku zorganizowali trzy akcje, wszystkie zakończone sukcesem. Ostatnia dotyczyły 5-letnie Julii. Dziewczynka choruje na autyzm. Rozwój psychoruchowy i rozwój mowy dziewczynki jest opóźniony.

- Marzę, aby usłyszeć od niej słowo „mamo” – mówiła nam Natalia Depta, matka dziewczynki, gdy nagłaśnialiśmy akcję.

Rodzina chciała wysłać dziewczynkę na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, którego łączny koszt wynieść może ok. 5 tys. zł. Członkowie Opel Squad Zachód zorganizowali licytacje, z których całkowity dochód został przeznaczony właśnie na ten cel. Akcja przerosła oczekiwania zarówno rodziny, jak i organizatorów. Udało się zebrać 6.745,96 zł!

- Powiem szczerze, że mieliśmy wątpliwości, czy tym razem uda nam się uzbierać potrzebną kwotę, dlatego tym bardziej cieszymy się, że się udało – mówi Damian Knop z Opel Squad Zachód.

Dzięki temu marzenie rodziny przestało być jedynie marzeniem, a stało się faktem! W poprzednim tygodniu zarezerwowany został już termin turnusu. Koszt samego turnusu w Instytucie Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś, wyniósł 3.930 zł. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na przeloty i pobyt w tym czasie Julii i jej mamy na miejscu. Dziewczynka już 21 stycznia rozpocznie kolejną walkę o zdrowie.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie