Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Kolejne roszady kadrowe w UMiG

Autor: Rafał Remont

Katarzyna Szabałkin, która była zastępcą w Wydziale Księgowo-Finansowym nie będzie już pełniła tej funkcji. Żona byłego wiceburmistrza zmienia stanowisko pracy. Powołani zostali dwaj inni zastępcy naczelników. Roszady kadrowe w UMiG trwają

Reklama

Wciąż trwa reorganizacja w Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino, nie brakuje też roszad personalnych. Powołano do życia nowy referat, jego kierownikiem została Katarzyna Szabałkin.

- Wydzielono Referat Zarządzania Ryzykiem – informuje wiceburmistrz, Paweł Nikitiński. – Kierowanie tym referatem powierzyliśmy Katarzynie Szabałkin, uznając jej kwalifikacje i doświadczenie, podkreślę jednocześnie, że zarządzanie ryzykiem jest obowiązkiem wynikającym z prawa powszechnego – dodaje.

Przez niektórych urzędników zmiana stanowiska pracy odbierana jest jako degradacja, gdyż jak mówią, wydział finansowo-księgowy jest istotną komórką organizacyjną w magistracie. Paweł Nikitiński uważa jednak inaczej, nie mając wątpliwości:

- To samodzielne stanowisko pracy, czyli znaczący awans – mówi. – Cenię fachowość i rzetelność w wykonywanej pracy oraz zaangażowanie Katarzyny Szabałkin – dodaje.

Referat Zarządzania Ryzykiem będzie się zajmował przygotowywaniem polityki zarządzania ryzykiem, w tym ryzykiem finansowym, czy też prawnym. Referat będzie odpowiedzialny m.in. za identyfikację tych ryzyk, wycenę i wybór narzędzi zarządzania. Jaka będzie pensja kierownika nowego referatu?

- Nie mogę się wypowiadać na temat wynagrodzeń, powiem jedynie, że pensja zasadnicza nie ulegnie zmianie – mówi Paweł Nikitiński.

 

Nowi zastępcy

Nowego zastępcę ma również Beata Ludwiczak, naczelnik Wydziału Organizacyjnego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przebywa ona na zwolnieniu lekarskim. Tymczasem po awansie Angeliki Szulc na naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych, zwolnił się wakat zastępcy w Wydziale Organizacyjnym. Na to stanowisko powołana została Izabela Buckowska, wieloletni pracownik tego wydziału.

- To bardzo dobry pracownik, zasługiwała na awans od dawna, poza tym Wydział Organizacyjny ma swoją specyfikę, w której ciągłość działań jest szczególnie istotna – nie ma wątpliwości Paweł Nikitiński.

Jest także nominacja na zastępcę w Wydziale Inwestycji i Planowania. Wiceburmistrz Nikitiński o zmianach kadrowych w tym wydziale mówi niechętnie zasłaniając się tym, że wydział inwestycji nie leży w zarządzanym przez niego pionie. Potwierdza natomiast, że pełniącą obowiązki zastępcy Bartosza Boguskiego pozostaje Magdalena Sztukiel (zastąpi na tym stanowisku Dorotę Koledę, która złożyła wypowiedzenie z pracy).

Nieoficjalnie mówi się o tym, że powołanie nowych zastępców nie było jednomyślne, jeden z burmistrzów forsował inne rozwiązania kadrowe, co miało doprowadzić do sporu u najwyższych władz gminy. Paweł Nikitiński zaprzecza jednak, jakoby mało dojść do sprzeczki podczas obsadzania wspominanych stanowisk.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie